Moje stránka na DA: kresli.deviantart.com


Závan minulosti

12. srpna 2012 v 21:33 | Žanet |  Moje kresby
A teď se podržte - rozhodla jsem se, že konečně začnu "hustodémonsky krutopřísnou" (to jsou slova, co? :D) přípravu na maturitu z výtvarky a hlavně na přijímačky, takže sem budu psát každý den. Nebo skoro každý den, ehm (jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží :)).

Dneskaaa jsem namalovala tohle plátno, na anatomii nekoukejte, líbí se mi ta fotka nakřivo. Není to vidět, ale ty duhovky jsou přetřené tyrkysovou barvou s třpytkama a tak jsou ty oči hrozně výrazné i při pohledu z jiných úhlů. Inspirovaly mě k tomu písničky od Green Day a taky to, jak v Zelené míli z Johna Coffeyho vylétávaly ty šedé kousky (papírky), neumím to popsat :). Ještě se mi povedlo přečíst asi 15 stránek z Dějin výtvarného umění od Marie Černé a bylo by fajn, kdybych dorazila aspoň dvě kapitoly v Dějiny umění 3 od Pijoana.A jestli vás zajímá, co mi teď hraje ve sluchátkách, rozhodně si pusťte aspoň kus tohohle úžasného záznamu :). Doporučuju American Eulogy, začíná někdy kolem 34. minuty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Houp Houp | Web | 30. srpna 2012 v 9:40 | Reagovat

Mě se to líbí, ač to tělo není přesně anatomické, ale já nemám co říkat :D Pomalu moje obrázky ani anatomii neznají, takže mlčím! :D Mě se to moc líbí, líbí se mi totiž ten hustokrutě přísný výraz a nápad! je to děsivé a má to krásné plné barvy, což já miluji. Zrovna tyhle prázdniny jsem byla na výstavě obrazů od Bereniky Saudkové a tohle mi to nějak připomnělo. ;)
Jinak ti musím říct, že se mi tady u tebe moc líbí, rozhodně tu nejsem naposled. ;)

2 avant-garde avant-garde | E-mail | Web | 1. října 2012 v 2:43 | Reagovat

Ahoj, a kam chceš přihlásit? Můžu ti jen říct z vlastní zkušenosti, že s touhle malbou moc daleko nedostaneš. Nechci říct, že je špatná, ale prostě se to nehodí. Jestli chceš připravit na přijímačky, kresli zátiší, studie zvířat, anatomie. Namaluj portréty, akty, něco seriosního. Hlavně ať to má hloubku a prostor, to z tebe dělá profíka. Co se týče dějiny umění. Já si myslím, že není třeba tolika šrotit. Projdi si nějaký stručný seznam umělců a zkus číst různé články na internetu. Encyklopedie či dějiny umění ti zabije :-) a to doslova. Já mám nějaké materiály, kdybys chtěl mužů ti je poskytnout.

Přeji hezký den a hodně zdarů.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama