Moje stránka na DA: kresli.deviantart.com


Moje kresby

Já + muzikant + komiks

5. října 2012 v 21:00 | Žanet
Omlouvám se, poslední čtvrtrok byl hodně nabitý. A pořád je, ale jsem nemocná a tak mám trochu víc času a zavítala jsem i sem, po takové době :). Chce se mi něco napsat, úvahu, něco hlubokomyslnýho :D.

Nepřijde Vám, že nás média ovlivňují víc, než si připouštíme? Před pár dny jsem si fotila vlasy, (vždycky, když si něco potřebuju pořádně prohlédnout, vyfotím to, protože na malém displeji se na tom někdy najdou chyby lépe než ve skutečném měřítku) a pomyslela jsem si: "Neeee, já jsem tlustá." Pak jsem si uvědomila, že je to tím, jak jsem si hloupě stoupnula a vystrčila břicho, ale stejně je to příšerný, že mě myšlenka na kilo navíc tak vytočila. Určitě je to tím, jak všude vnucují ty kostnaté věšáky na šaty, kterým se říká supermodelky.. A já mám pořád pocit, že bych měla vypadat čím dál líp, být čím dál hubenější.. Bojím se toho, že jednou někdo půjde okolo a řekne: "Fuj, ta je ošklivá." Asi by mi nemělo záležet tolik na tom, co si myslí úplně cizí lidé.


Co se změnilo za tu dobu, co jsem tu nebyla? Intenzivně se připravuju na talentovky a chodím na takový zvláštní kurz, kde děláme různé věci - počítačovou grafiku, kreslíme, vintage objekty ze starých předmětů, scénáře, teď dokonce i stop motion film.. Moc mě to tam baví :). Ale díky tomu a dalším aktivitám, které jsem si nabrala, nemám skoro žádný volný čas. Na DeviantArt jsem od té doby dala jen tři věci, jednu mám ve Scrapbooku, pak vitrážového muzikanta a první stránku komiksu o slepici, přikládám dole.
To by asi pro dnešek stačilo, mějte se famfárově :)


Sklenka vína a nepovedené ovoce

23. srpna 2012 v 18:31 | Žanet
Nemám ráda zátiší a tohle není nic úžasného, dávám to sem jen aby bylo vidět, že něco dělám. Jediné, co se mi na zátiších líbí, je, že ty "modely" pak můžete sníst/vypít :).

Akryl na plátně

Studie ženského těla

20. srpna 2012 v 14:43 | Žanet
Vlastně poprvé, co jsem na Deviantartu u nahrávání obrázku musela zaškrtnout, že obsahuje "mature content - nudity" :D a štve mě, že se to zobrazuje jen těm, kteří jsou přihlášení a co si ještě odkliknou, že už jsou dost dospělí na to, aby to viděli :/.
A4, tužka, asi hodina

Proč tak zíráš :D

13. srpna 2012 v 19:42 | Žanet
Jako předloha mi posloužila jedna fotka Billieho Joea Armstronga z Green Day, napadlo mě, že by mohlo vypadat zajímavě, kdybych nakreslila jen něčí oči, nos a pusu a celý prostor kolem zaplnila barevnými skrvnami :). Ten výsledek se mi docela líbí.
akvarelové pastelky
přes 3 hodiny

Rozpracovaný obličej se skrvnami

13. srpna 2012 v 17:28 | Žanet
Kus rozpracovaného obrázku z dneška. Ještě není hotový a nejradši bych ho už dodělala, ale suší se na topení, je úplně nažmach. Trochu jsem se v tom ztratila, původně jsem tam nechtěla ani hranice toho obličeje, ale nakonec jsem se rozhodla, že to orámuju dalšími skrvnami a nevím, jestli mám přidat i pár pramenů vlasů, ale asi ne.

Závan minulosti

12. srpna 2012 v 21:33 | Žanet
A teď se podržte - rozhodla jsem se, že konečně začnu "hustodémonsky krutopřísnou" (to jsou slova, co? :D) přípravu na maturitu z výtvarky a hlavně na přijímačky, takže sem budu psát každý den. Nebo skoro každý den, ehm (jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží :)).

Dneskaaa jsem namalovala tohle plátno, na anatomii nekoukejte, líbí se mi ta fotka nakřivo. Není to vidět, ale ty duhovky jsou přetřené tyrkysovou barvou s třpytkama a tak jsou ty oči hrozně výrazné i při pohledu z jiných úhlů. Inspirovaly mě k tomu písničky od Green Day a taky to, jak v Zelené míli z Johna Coffeyho vylétávaly ty šedé kousky (papírky), neumím to popsat :). Ještě se mi povedlo přečíst asi 15 stránek z Dějin výtvarného umění od Marie Černé a bylo by fajn, kdybych dorazila aspoň dvě kapitoly v Dějiny umění 3 od Pijoana.A jestli vás zajímá, co mi teď hraje ve sluchátkách, rozhodně si pusťte aspoň kus tohohle úžasného záznamu :). Doporučuju American Eulogy, začíná někdy kolem 34. minuty.

Fialové

27. července 2012 v 21:39 | Žanet
Jedno ze spousty mých kreseb očí :).
A5, cca 2 hodiny

Úúúúúklid

27. července 2012 v 18:52 | Žanet
Včera jsem třídila kresby a malby za poslední 2-3 roky a doslova mi pokryly stůl i celou podlahu pokoje, tady je malá fotka stolu :).

Mořské stvoření

2. července 2012 v 20:21 | Žanet
Asi by ke každému obrázku měl být nějaký pořádný popis, jenže mě většinou nenapadá. Prostě jsem nemohla spát a pod postelí mám vždy nějaký blok nebo čtvrtky, kdyby mě to chytlo a tohle byl ten případ :).
Cca hodina, akvarelová pastelka

Oko "Wanna reveal the secret"

28. června 2012 v 15:42 | Žanet
Kvůli Deviantartu se občas snažím vymyslet nějaký název pro ten obrázek, protože lidé nejsou moc nadšení, když se to jmenuje Eye 1, Eye 2 atd...
akvarel na texturovaném papíře, cca hodina

Ženské oko

28. června 2012 v 15:40 | Žanet
Akvarel na texturovaném papíře, cca hodina :)

Vrátila jsem se sem na blog, protože na pár dní skoro nemůžu chodit a jsem doma a asi by nebylo špatné sem čas od času něco vložit :)

Dvě rychlé skicy

12. dubna 2012 v 21:04 | Žanet
(Nikdy jsem si nebyla jistá, jestli se píše skicy nebo skici.) Dvě hodně rychlé věci, které jsem udělala v neděli nebo v pondělí v noci než jsem usnula, měla jsem naprosto příšernou náladu. Moje učebnice němčiny (a nejen ta) je plná takových hloupých malůvek. Což mi připomíná, že ji zítra máme. Asi se budu tvářit, že dávám pozor a kreslit si propiskou takovéhle hybridy. Jako vždy :).

Modrý drak

7. dubna 2012 v 14:17 | Žanet
Asi nic moc, ale slíbila jsem si, že budu na DA dávat aspoň tři věci týdně, takže ho vkládám i sem :).
Pastelkami, A4

Žabka

1. dubna 2012 v 11:32 | Žanet
Asi měsíc stará kresba, jen jsem ji konečně dobře vyfotila. To, co jsem začala tenhle víkend, ještě nafocené nemám.
A3, akvarel a tužky
 
 

Reklama